Zielone Przedszkole za nami 02 - 07 - 2021

Zielone Przedszkole to wycieczka, w której mogą uczestniczyć same zuchy, którym nie straszna jest kilkudniowa rozłąka z rodzicami. W tym roku na sprawdzian z samodzielności zdecydowało się 22 uczestników i jak się potem okazało wszyscy przeszli go celująco. Tegoroczna 3-dniowa wycieczka pod bacznym okiem wspaniałych opiekunów na czele z siostrą Sylwią, którzy dbali o bezpieczeństwo, mnóstwo atrakcji i pełne brzuszki, przyniosła wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. A oto krótki rys tego co się działo…
Dzień Pierwszy… Po pożegnaniu Rodziców, zapakowaniu wszystkich bagaży, przeliczeniu wszystkich uczestników oraz odmówieniu modlitwy do Patrona podróżników- Św. Krzysztofa autokar ruszył na wielką wyprawę w kierunku Szczawnicy. Pierwszym punktem Zielonego Przedszkola było zdobycie Wąwozu Homole, który wszystkich zachwycił swym pięknem i czystym, rześkim powietrzem. Przedszkolaki dzielnie wędrowały pośród skał, potoków, a nad głową świeciło im słonko, które od czasu do czasu chowało się za chmurką, by dać wytchnienie małym turystom. Po przejściu trasy górskiej przedszkolaki udały się na obiad w „Karczmie Walusia”, by posilić się przed kolejną atrakcją, a mianowicie pobytem w Parku Liniowym. Czas w parku to szaleństwo, które dawało wszystkim wiele energii- dzieciaki pokonywały przeszkody niczym kozice górskie, które niczego się nie boją. W tle słychać było piski radości świadczące o dobrej zabawie- łódeczki, tyrolka, trampolina, to tylko kilka atrakcji o których warto wspomnieć. Czas szybko jednak zleciał i przyszła pora wyjazdu do Tylicza, miejsca gdzie dzieci miały stacjonować. Zanim jednak zasnęły, w zorganizowanej strefie kibica, skąd już z oddali słychac było „Polska biało-czerwoni”, pasjonaci piłki nożnej obejrzeli mecz Polska -Szwecja. Wyniku meczu raczej nie będziemy komentować….. :)
Dzień Drugi: Po spokojnej nocy przedszkolaków znów powitało piękne słonko. Poranna modlitwa, śniadanie i wyjazd do Krynicy- a tam nasi podróżnicy udali się spacerkiem na Górę Parkową. W drodze do celu modlili się przy pięknej Kapliczce Matki Bożej, a na szczycie czekała na nich niezapomniana zabawa – największą furorę zrobiły zjeżdżalnie i pontony. Następnie nasi dzielni przedszkolacy udali się na obiad, by posilić się przed kolejnymi atrakcjami: chłodzeniem się przy fontannach, a także przed pobytem na farmie LaMa, gdzie uczestniczyli w warsztatach decupage oraz zwiedzali królestwo koni i mini Zoo. Po całym dniu wrażeń, uczestnicy Zielonego Przedszkola mieli jeszcze siły i okazje na harce i zabawy na świeżym powietrzu do późnych godzin wieczornych.
Dzień Trzeci: Piątek - był już ostatnim dniem pobytu dzielnych podróżników na Zielonym Przedszkolu. Był to czas pakowania i żegnania się z przedszkolakami z Tylicza, którzy nas gościli. Potem dzieciaki udały się jeszcze dróżkami różańcowymi na Tylicką Golgotę-by podziękować za opiekę Maryi w czasie wyjazdu. Następnie wszyscy uczestnicy spakowani i przygotowani ruszyli w drogę...ale jeszcze nie do Brzeska. Na turystów czekała jeszcze jedna niezapomniana atrakcja – wyjazd koleją i spacer w koronach drzew. Spacer w niecodziennych warunkach przyniósł wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń połączonych z niesamowitymi widokami zapierającymi dech. Spacer w chmurach był już ostatnią atrakcją dla dzielnych wędrowców, którzy przed powrotem zjedli jeszcze pyszny obiad, zakupili pamiątki, po czym wyruszyli w drogę powrotną do stęsknionych rodziców.
 

Galeria