Warsztaty z programowania 04 - 05 - 2021

W środę, 28 kwietnia, w naszym przedszkolu wiele się działo….. Najpierw dzieci uczestniczyły w niezapomnianej sesji fotograficznej, a potem wzięły udział w warsztatach z robotyki. Celem tego drugiego spotkania było wprowadzenie przedszkolaków w świat programowania, które rozwija kreatywność i logiczne myślenie. W czasie spotkania dzieci uczyły się praktycznego wykorzystania tabletu przy kodowaniu robota, wyznaczając jego tras, którą pokonywał wykonując określone wcześniej zadania.
Nauka programowania to prawdopodobnie jedna z najważniejszych umiejętności, które przydadzą się naszym dzieciom w przyszłości, dlatego też ważne jest, by umiejętnie i z rozwagą oswajać z nią nasze pociechy od najmłodszych lat.