Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego 17 - 10 - 2019

Dzieciaki z naszego przedszkola wraz z opiekunami wybrali się na wspólną wycieczkę. Wyjazd planowany był już od dłuższego czasu, a dzieci z grup Serduszek i Owieczek nie mogły się go doczekać. 9 października 2019 r. duży autokar zabrał nas na Zaczarowane Wzgórze, które znajduje się w miejscowości Czasław. Ośrodek położony jest w otoczeniu zielonych łąk z cudowną panoramą na Pogórze Wielickie i Beskid Wyspowy. Gospodarstwo jest domem dla koni różnych ras i wielkości np. kuce szetlandzkie, felińskie, koniki polskie, rasy małopolskiej, tinkery. Swoje miejsce do życia odnalazły tam również m.in. kury, kaczki, kozy, króliki, owce, świnie. Tego dnia pogoda była dla nas łaskawa, dzięki czemu mogliśmy na świeżym powietrzu odkrywać szlaki przygotowane przez gospodarzy. Dzieci miały okazję poznać historię ziemniaka oraz przygotować samodzielnie frytki, dzięki czemu poćwiczyły krojenie i napełniły brzuchy lubianym przez siebie przysmakiem. Kolejnymi atrakcjami były - przejażdżka na końskim grzbiecie przy asyście instruktora, wiejskie zoo – dzieci miały możliwość nakarmić z ręki zwierzęta, odpowiadać na zagadki związane ze zwierzętami hodowlanymi. Ciekawym doświadczeniem była wizyta w stajni, która zweryfikowała wiele marzeń o własnym koniku. Dzieci zobaczyły i poczuły J, jak wygląda boks konia, co je i jak pije. Obserwowały pracę fizyczną osób zajmujących się zwierzętami. Przedszkolaki mogły same, na ochotnika sprawdzić, jak ciężka jest praca przy sprzątaniu boksu. Dowiedziały się, jak należy się zachowywać przy zwierzętach a także, jak o nie dbać. Po wyjściu ze stajni liczba dzieci, które chciałyby mieć własnego konia zacznie spadłaJ Były również zabawy z chustą animacyjną oraz szukanie darów jesieni i tworzenie pamiątkowej kartki. Nie możemy nie wspomnieć o smacznym obiedzie, przygotowanym z naturalnych składników, który smakował wszystkim. Przedszkolaki wracały z wycieczki bogatsze o nowe doświadczenia, działania praktyczne i brudne ubranie, świadczące o szaleństwach na placu zabaw. J  A nauczyciele z myślami o tym, aby wszystkie wycieczki były tak wartościowe i aktywne. Do następnego razu!

Galeria