Październik Miesiącem Maryjnym 22 - 10 - 2019

Październik, jest miesiącem w którym szczególnie modlimy się do Matki Bożej, prosząc Ją o wsparcie i pomoc w wielu dziedzinach naszego życia. To też czas, w którym nasi przedszkolacy poznają Maryję i  wybrane  historie  jej objawień, cudów  dużo rozmawiają na temat różańca, wykonują prace plastyczne związane z nim i często odmawiają go – a okazji w tym miesiącu do wspólnej modlitwy różańcowej nie brakuje, zarówno w czasie porannej przedszkolnej modlitwy, ale także w czasie katechez i ważnych wydarzeń.

W poniedziałek 07.10.2019 r., w Święto Matki Bożej Różańcowej,  w godzinach południowych cała „przedszkolna rodzina” uczestniczyła w wielkim wydarzeniu jakie miało miejsce na placu przed przedszkolem, mianowicie : POŚWIĘCENIE FIGURY MATKI BOŻEJ NIPEPOKALANIE POCZĘTEJ.  

 Nowa figura Matki Bożej,  która została ufundowana przez Państwo Annę i Andrzeja Mularzy, została zamontowana 12 lipca 2109 r.  Dnia 07.10. 2019 r . nastąpiło Jej  uroczyste poświęcenie, którego dokonał Ks. Prałat Józef Mularz – brat darczyńcy.  Społeczność Przedszkola oraz Siostry: s. Krystyna Rutka, s. Małgorzata Sarama, wraz z zebranymi gośćmi: Darczyńcami, Sąsiadami wysłuchali krótkiego montażu słowno – muzycznego w wykonaniu dzieci 6-letnich, uczcili Maryję pieśnią : Zawitaj Królowo Różańca Świętego oraz  odmówili dziesiątkę Różańca świętego. Nie zabrakło też kwiatów i słów podziękowań dla naszych darczyńców.  Spotkanie zakończyło się tańcem uwielbienia do pieśni „Najpiękniejsza z kobiet” przygotowanym przez p. Andrzeja Gicalę i s. Sylwię.

Kolejnym wydarzeniem w jakim wzięła udział nasza społeczność przedszkolna to coroczny udział w odmawianiu różańca w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Tym razem miało to miejsce 16.10.2019 r. w ważnym dniu- rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II na stolice apostolską. Modlitwę różańcową prowadziły pod kierunkiem s. Sylwii przedszkolaki, a także nasi absolwenci. Do rozważań czwartej tajemnicy chwalebnej włączali się również rodzice. Dziękujemy wszystkim za wspólna modlitwę, która na pewno wniesie wiele dobrego w życie wszystkich uczestników.

Galeria