Zielone Przedszkole - trzy dni samodzielności 12 - 06 - 2018

Z początkiem czerwca wraz z piękną pogodą przedszkolaki z grupy „Aniołków” i „Promyczków” udały się na trzydniowy wyjazd w ramach „Zielonego Przedszkola”.

W pierwszym dniu 4 czerwca, dzieci wraz z opiekunami wyruszyły do Tylicza, gdzie po krótkim odpoczynku i rozpakowaniu walizek wyruszyli pieszo  do farmy „LaMa”, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji, między innymi zwiedzanie mini ZOO- tam karmienie kóz, owiec, capów, przejażdżka na koniu, a także warsztaty decopuage, i to co dzieci lubią najbardziej, czyli zabawy sprawnościowe na świeżym powietrzu zakończone wspólnym grillowaniem.

  W kolejnym dniu wielkiej przygody przedszkolaki, wraz z niezastąpionymi opiekunami, wyruszyli w podróż do Krynicy. Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Zabawek i kupno pamiątek. Następnie wszyscy pełni zapału pokonali pieszo trasę na Górę Parkową, gdzie czekały na nich „zakręcone zjeżdżalnie” oraz plac zabaw. Następnie przedszkolaki uczestniczyły we Mszy Św. i procesji ku czci Chrystusa Eucharystycznego  z racji oktawy Bożego Ciała). Po Mszy Świętej przedszkolaki wyruszyły na  dróżki różańcowe i Tylicką Golgotę, czasie której utrwalały wiedzę religijną, podziwiały rzeźby, płaskorzeźby  oraz  podziwiały  panoramę miasta.  

Po kolejnej nocy bez rodziców, po smacznym śniadaniu, dzieci udały się na plac zabaw gdzie wesoło spędziły czas przed kolejnym punktem wycieczki, a mianowicie wyjazdem do Parku Linowego w Krynicy. Uśmiech i radość nie opuszczała naszych dzieci, ale jeszcze bardziej spotęgowała się w parku, gdzie odważne przedszkolaki pełne entuzjazmu pokonywały trasy „Bąbel i Maluch”, a na nich- „zwariowany most”, czyli tor przeszkód, chodzenie i przejażdżki na linie. Kilku odważnych starszaków pokonało również trasę trudniejszą. Po energicznym przedpołudniu dzieci zjadły smaczny obiad, po czym wyruszyli w podróż powrotną do Brzeska do stęsknionych rodziców.  

Dla wszystkich przedszkolaków wyjazd na „Zielone Przedszkole” był niesamowitym sprawdzianem samodzielności- który zadali celująco. Gratulujemy im odwagi i już zapraszamy na wyjazd w przyszłym roku...
 

Galeria