Spotkanie z Panem Maluśkiewiczem 18 - 04 - 2018

Dnia  16.04.2018 r. gościliśmy w naszym przedszkolu teatr „O rety” z przedstawieniem  pt. „Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza”.

Aktorzy opierając się na znanych utworach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima przedstawili małym widzom ciekawą historię podróżnika Pana Maluśkiewicza, który poszukiwał wieloryba.

W swoich wielkich podróżach po świecie m.in. w Afryce spotkał przeróżne zwierzęta: żyrafę, pająki, małpy i papugi, ale nigdy nie udało mu się spotkać z wielorybem. Nie poddawał się w swoich poszukiwaniach i wyruszył w kolejną, wielką podróż morską z kapitanem, który nie tylko kochał morze, ale i pięknie śpiewał- o czym mogą zaświadczyć nasze przedszkolaki, którzy razem z nim zaśpiewali piękną szantową piosenkę.

Podróż morska naszego podróżnika zakończyła się pomyślnie- ale i śmiesznie -pan Maluśkiewicz pomylił długo poszukiwanego wieloryba z wyspą i raczej nie chciał nikomu mówić o swojej przygodzie, żeby się nie ośmieszyć.

Dzięki przedstawieniu dzieci przekonały się jak ciekawe mogą być podróże, ale dowiedziały się również, że czasem to czego szukamy jest w zasięgu oka -wystarczy tylko lepiej się rozglądać.

 

Galeria