Przedszkolna wycieczka 20 - 04 - 2018

Na czwartek 19.04.2018 r. czekał każdy przedszkolak z naszej placówki- w tym bowiem dniu dzieci z grupy „Serduszek”, „Promyczków” i „Aniołków” wraz z siostrami, wychowawczyniami i personelem z kuchni, udały się na całodniową wycieczkę, której celem było zwiedzanie Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.
Grupy zwiedzały te miejsca w różnej kolejności ze względów organizacyjnych, nie mniej jednak wszystkie dzieci zdobyły zbliżone nowe doświadczenia i przeżyły wspaniałą przygodę- poznając dwa niesamowite miejsca na mapie Polski.
Pogoda dopisywała więc i dobre humory towarzyszyły przedszkolom i wszystkich uczestnikom.
W czasie zwiedzania Centrum Bajki w Pacanowie przedszkolaki poznały „Bajkowy świat” - dzięki czemu świetnie bawiły się oraz poszerzyły i utrwaliły swoją wiedzę o bajkach i baśniach. W trakcie wędrówki przez niesamowite miejsca dzieci mogły zobaczyć: prawdziwe ziarnko grochu, które nie dawało spać księżniczce, piegi z Akademii Pana Kleksa, stroje baśniowych postaci, przejechać się pociągiem Koziołka Matołka, zwiedzić „Magiczny ogród”, oglądnąć jedną z polskich bajek, poczuć bicie serca smoka za skałą, przejść przez taflę magicznego lustra i zobaczyć baśniowe kule. Dodatkową atrakcją całego spotkania były liczne multimedialne atrakcje- pokazy i zadania, w której uczestniczyli nasi podopieczni.
Uwieńczeniem atrakcji w Pacanowie był obiad w Restauracji „Kuźnia smaków”. Zwiedzanie bardzo zaostrzyło apetyty naszych przedszkolaków, którzy ze smakiem zjadły serwowane danie, a na deser otrzymały lizaki.
Z kolei pobyt w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie przybliżył naszym przedszkolakom historię powstawania dróg w Polsce. Oprócz tego dzieci obejrzały bajki z zakresu bezpieczeństwa komunikacyjnego, dzięki czemu miały możliwość utrwalenia przepisów drogowych i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Największe jednak zainteresowanie wśród dzieci wzbudził skansen maszyn drogowych, gdzie znajduje się ponad 80 eksponatów, wśród których były maszyny i urządzenia, niegdyś służące drogowcom. Na zakończenie zwiedzania, wszystkie dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, które maja dawać bezpieczeństwo w czasie jazdy na rowerze, rolkach czy też podczas spacerów.
Atrakcje tego dnia dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych emocji, niejeden przedszkolak zapewniał nas, że  powróci w te niesamowite miejsca wraz z rodzicami i rodzeństwem.
Zachęcamy do wspólnego spędzania czasu  – zwłaszcza teraz jak wiosna zawitała już na dobre i zachęca do poznawania nowych miejsc, których na mapie naszego wspaniałego kraju nie brakuje.

Zapraszamy do galerii