Niezwykłe spotkanie z książką 16 - 04 - 2018

09 kwietnia 2018 roku gościliśmy w naszym przedszkolu pisarkę panią Ewę Studtmuller i rysownika pana Łukasza Zabdyra.
Był to dzień niezwykły, gdyż dzięki spotkaniu z gośćmi dzieci przeniosły się w świat zwierząt za sprawą bajek, baśni, legend, opowiadań i wierszy. W trakcie spotkania nie zabrakło zagadek, rymowanek i zabaw językowych, jak również udziału dzieci w inscenizacjach bajek. W tym celu dzieci mogły korzystać z rekwizytów, które autorka przywiozła w tajemniczym kuferku i workach z ilustracjami różnych zwierząt.
Pani Ewie Stadtmuller towarzyszył rysownik i ilustrator książek pan Łukasz , który w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób pokazał jak rysować literki, z których powstają zabawne przedmioty. Na życzenie powstawały również ilustracje z ulubionymi postaciami bajkowymi, które przedszkolaki mogły sobie po warsztatach pokolorować .
Zarówno pani Ewa Stadtmüller, jak i pan Łukasz Zabdyr zachęcali dzieci do czytania książek, przypominając, iż każde dziecko marzyło kiedyś o latającym dywanie, dzięki któremu mogłoby się przemieszczać w dalekie krainy. Zdobycie takiego niesamowitego dywanu wcale nie jest trudne, wystarczy udać się do biblioteki po książkę- która przeniesie czytelnika w niezwykłe miejsca i krainy……
Na zakończenie tego miłego spotkania dzieci kupowały książki , w którą nasi goście wpisywali dedykacje.
 

Zapraszamy do galerii