Warsztaty dla dzieci „W krainie kolorowych pomysłów” 07 - 11 - 2017

7 listopada, w naszym przedszkolu, odbyły się warsztaty pt.: W krainie kolorowych pomysłów”, prowadzone przez Panią Monikę Kaczkowską z Pracowni Profilaktyczno - Wychowawczej STOPka. Dzieci, poprzez zabawę rozwijały twórcze myślenie, koncentrację uwagi oraz ćwiczyły pamięć. Z uśmiechem na twarzy, wyruszyły w podróż do krainy, gdzie czekały na nie różne gry i zabawy. Wiele radości, sprawiła im zabawa ,, Wrona” ,w której należało zapamiętać różne przedmioty, następnie odgadywać, który z nich Wrona porwała. Zamieniały się w ,,Strażnika ulicy”, który na ulicy jesiennej, prosił dzieci o zbieranie liści lub na ulicy kwiatowej o zbieranie kwiatów. Dzieci miały okazję pobudzić wyobraźnię, podczas zabawy z gorącą pizzą, którą wąchały lub studziły poprzez dmuchanie. Następna  zabawa, miała na celu uwrażliwienie u dzieci zmysłu dotyku, oraz wyrabianie umiejętności odprężenia. Polegała na wykonywaniu sobie nawzajem masażyku na placach. W dalszej części, dzieci ćwiczyły zręczność oraz umiejętność dodawania i odejmowania. Ich zadaniem było przeliczanie piłek, znajdujące się na chuście matematycznej lub pozostawienie na niej określonej liczby piłek. Zajęcia te wyzwalały u dzieci radość z samodzielnego działania i wymyślania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania. 

Galeria