Starszaki w RCKB 30 - 10 - 2017

26 października grupa „Aniołków" już po raz drugi udała się do RCKB w Brzesku na zajęcia biblioteczne. Tym razem miały okazję uczestniczyć w spotkaniu poświęconemu Wielkiemu Polakowi, św. Janowi Pawłowi II - "Święty Jan Paweł II - niezwykły podróżnik". Podczas tych niezwykłych zajęć poznały najbliższą rodzinę Świętego, usłyszały o Jego niełatwym dzieciństwie, o latach szkolnych i górskich wycieczkach z przyjaciółmi. Wyruszały śladami Jana Pawła II do odległych i często niebezpiecznych miejsc Jego pielgrzymek, poznając wiele ciekawostek i anegdot z życia tego wielkiego człowieka. Dzięki tej pouczającej i niezwykle ciekawej wyprawie, "Chłopiec z Wadowic" stał się nam wszystkim jeszcze bliższy. Na koniec dzieci oglądały wystawę Eugeniusza Molskiego "Piękne Madonny, śliczne Anioły" gdzie podziwiały nie tylko namalowane obrazy, ale także rzeźby ceramiczne. Do przedszkola „Aniołki" wróciły przez Park Jordanowski, podziwiając piękno jesieni i szurając radośnie po opadłych liściach.
 

Galeria