Z wizytą w przychodni lekarskiej 03 - 04 - 2017

             W środę 22.03.2017 r. przedszkolaki z wszystkich grup, udały się wraz z paniami i s. Agnieszką  do Centrum Medycznego PLUS MEDICA w Brzesku. Na miejscu, powitały je panie pielęgniarki oraz pani Kazimiera Mariankowska: lekarz specjalista chorób dzieci – pediatra i jednocześnie  specjalista medycyny rodzinnej.
             W czasie zwiedzania przychodni dzieci poznały specyfikę pracy lekarzy   i  pielęgniarek, a także ich atrybuty. Ponadto, przypomniały sobie także zasady zachowania się podczas badania, oczekiwania w kolejce i  przyjmowania leków . Dzięki wizycie w przychodni dzieci miały szansę przezwyciężyć uczucie lęku przed personelem medycznym, a także wzbogacić słownictwo związane z przychodnią lekarską. Na koniec spotkania  Pani Doktor włączyła się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom, czytając opowiadanie „Łakomczucha”, przypominając jednocześnie przedszkolakom, iż słodycze nie są zdrowe i powinni je jak najrzadziej spożywać albo najlepiej zamieniać na pyszne warzywa i owoce.