Warsztaty Wielkanocne w Zalipiu 10 - 04 - 2017

       7 kwietnia 2017r., w piątek, grupa „Promyczków” i „Aniołków” udała się na warsztaty wielkanocne do Zalipia. Na miejscu czekała już na nas pani Ania, która oprowadziła nas po Domu Malarek. Zwróciła uwagę na malowidła przedstawiające kwiaty, które znajdowały się niemal wszędzie: na ścianach, wokół okien, na piecu. Pokryte malowanymi kwiatami przedmioty codziennego użytku służyły do ozdoby. Uwagę dzieci zwrócił wiszący na ścianie różaniec zrobiony z pomalowanych wydmuszek. Dzieci obserwowały także pracę malarek, które akurat dekorowały jajka. Po zjedzeniu drugiego śniadania, dzieci zabrały się do pracy. Na początek pomalowały na kartce pisankę ozdobioną lipiańskimi kwiatami. Trzeba przyznać, że nawet najmłodsze dzieci starały się bardziej niż zwykle, chcąc by ich pisanka była najpiękniejsza. Po „treningu” na kartce, dzieci przystąpiły do pomalowania drewnianej pisanki, która już była nieco pomalowana przez wprawne ręce malarek. Na koniec dzieci z niewielką pomocą pań zrobiły palmę wielkanocną.
        Wykonane przez siebie prace, dzieci zabrały do przedszkola. Zmęczone, pełne wrażeń, wróciły do przedszkola na obiad.


ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW