"Opowieść o dobrym człowieku", czyli teatr EDEN w naszym przedszkolu 26 - 04 - 2017

     W piątek, 21.04.2017r., do naszego przedszkola po raz kolejny przybył uwielbiany przez dzieci teatr Eden z Wieliczki. Tym razem aktorzy przedstawili spektakl pt. „Opowieść o dobrym człowieku”. Podczas widowiska dzieci poznały interpretację biblijnej przypowieści o miłosiernym Samarytaninie, który jako jedyny spośród trzech przechodzących obok pobitego i leżącego kupca pochylił się nad nim i pomógł mu opatrując jego rany i zawożąc do gospody, w której zapłacił gospodarzowi za opiekę nad pokrzywdzonym. Samarytanin nie oczekiwał za swoją pomoc żadnej nagrody, ponieważ uważał, że każdy człowiek jest naszym bliźnim i bez względu na to, czy się znamy lub lubimy – należy pomagać każdemu, kto jest w potrzebie. Spektakl uświadomił najmłodszym, że należy pomagać innym w sposób bezinteresowny, a uśmiech i zdrowie drugiego człowieka są bezcenną nagrodą za nasze uczynki. Młodzi widzowie jak zwykle z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem oglądali spektakl, reagując w sposób żywiołowy na odegrane przez aktorów sceny i chętnie odpowiadając na zadawane pytania oraz włączając się w przebieg zdarzeń opowieści. Na zakończenie dzieci nagrodziły aktorów zasłużonymi brawami.


ZDJĘCIA Z PRZEDSTAWIENIA