Szczególny dzień 01 - 04 - 2021

Tradycyjnie nasze przedszkole włączyło się w światowe obchody Dnia Zespołu Downa, który wypada na 21 marca. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Ze względu na to, że święto to wypadło w niedzielę obchody przełożyliśmy na 22.03.2021 - poniedziałek. W tym dniu okazując osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i akceptacji cała społeczność przedszkolna ubrała kolorowe skarpetki nie do pary. Świętowanie przedszkolacy rozpoczęli od polecenia w modlitwie wszystkich, którzy zostali obdarzeni dodatkowym chromosomem, który sprawił, że są wyjątkowi i wspaniali oraz ich rodziny. Następnie dzieci uczestniczyły w licznych zabawach integracyjnych mających na celu ukazanie nie nic nie jest w stanie nas dzielić. Na koniec tego szczególnego dnia wykonały piękny plakat. Mamy nadzieję, że te obchody zawsze będą się kojarzyć z radością, a w życiu osób z zespołem Downa nigdy nie braknie powodów do zadowolenia.


Galeria