Warsztaty - Czas to miłość 03 - 03 - 2021

W środę 03.03.2021 r. do naszej placówki przybył Jaś Pociecha, który przeprowadził z przedszkolakami ciekawe warsztaty wielkopostne pt.: „Czas na miłość”. W trakcie spotkania dzieci w atmosferze wyciszenia, zadumy i w rytm piosenki pielgrzymkowej „Maryjo Królowo Polski” wędrowały na Jasną Górę, żeby złożyć pokłon przed tronem Matki Bożej Częstochowskiej i prosić Czarną Madonnę o ustanie pandemii, polecając jednocześnie wszystkich, którzy dotkliwie odczuwają jej skutki.
Podczas warsztatów Jaś Pociecha w kontekście maryjnym przybliżył dzieciom historię ludzi, który kochali ją ponad wszystko – kardynała Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II, znanych Polaków, wzorów do naśladowania. To właśnie oni swoim przykładem przekonywali wiernych, że najważniejsza jest miłość i wbrew przekonaniu ludzi, że czas to pieniądz bezkompromisowo powtarzali naukę Kościoła, który niezmiennie mówi, że czas to miłość.
Przedszkolacy w czasie spotkania rozmawiali o tym, w jakich codziennych sytuacjach mogą wypełnić czas miłością, a na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowe obrazki z modlitwami wraz z misją szerzenia miłości w życiu codziennym...

Galeria