Dzień pełen wrażeń 04 - 02 - 2021

Tradycyjnie jak co roku, chociaż w innej scenerii niż zwykle – bez rodziców i rodzeństwa na salach przedszkolnych udekorowanych kolorowymi balonami, w naszej placówce 04.02.2021r. odbył się coroczny bal karnawałowy, tym razem pod tytułem „Bal robotów”. Myśl przewodnia tegorocznego balu miała na celu podkreślenie, że współczesna cywilizacja nieodłącznie związana jest z postępującą cyfryzacją, która odpowiednio  wykorzystywana i dozowana wpływa na aktywność, kreatywność oraz logiczne myślenie.
Przedszkolacy przebrani w oryginalne, pomysłowe stroje robotów bawili się wyśmienicie - prezentując swoje przebrania, śpiewając piosenki, tańcząc do nowoczesnej muzyki, rozwiązując quizy, a w czasie przerw częstując się małym co nieco, o które zadbała s. Sylwia.
Wspólna zabawa przyniosła naszym wychowankom wiele radości, która na pewno na długo pozostanie w pamięci. 
Bal nie był jedyną okazją do miłego spędzania czasu w tym dniu. Tuż po obiedzie naszych przedszkolaków czekała jeszcze jedna niespodzianka- udział w spektaklu „Daniel w jaskini lwów” w wykonaniu aktorów z teatru Eden, którzy zabrali nas w odległe czasy starożytnego Babilonu. Tym razem dzieci poznały historię mądrego i posłusznego Daniela, który wskutek podstępnego działania doradcy króla musiał ponieść niezasłużoną karę. Jako człowiek prawy i uczciwy przeszedł ją bez uszczerbku na zdrowiu i umocnił jeszcze bardziej w wierze. Mali widzowie bacznie obserwując wydarzenia mogli wyciągnąć jasno naukę, że warto być uczciwym i sprawiedliwym, bo kłamstwo ma krótkie nogi, a dobro zawsze zwycięża.

Galeria