Wyjątkowy grudniowy dzień 08 - 12 - 2020

Czwartek 03.12.2020 r. był wyjątkowy w naszym przedszkolu z dwóch powodów - w tym dniu świętowaliśmy z jubilatami urodzonymi w grudniu. Z grupy maluszków byli to: Jan K., Karol i Adam, a z grupy starszaków: Róża i Michał.Drugim powodem, który rozświetlił ten dzień, były coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tradycyjnie, by uczcić ten czas całe przedszkole przyszło podobnie ubrane - tym razem w strojach w kropki.
Dzień rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy za osoby niepełnosprawne i ich rodziny oraz dzieci urodzone w grudniu- poleciliśmy ich opiece Boga i Najświętszej Maryi Panny. Następnie przedszkolacy rozmawiały na temat „Różnych obliczy niepełnosprawności”, obejrzały krótką bajeczkę „Nasze sprawy” poznając historię przyjaźni niepełnosprawnego chłopca z koleżanką z grupy, wykonały pracę plastyczna „Pomocne dłonie pełne miłości”, ponadto grupa starszaków i średniaków dodatkowo obejrzała i omówiła gazetkę w szatni „Savoir-vivre w stosunku do osób niepełnosprawnych” oraz „Prawa dziecka”. Był też czas na urodzinowe zabawy sensoryczne z wykorzystaniem sprzętu sportowego, zdmuchiwanie urodzinowych pucharków połączone z wręczaniem upominków, a także skosztowanie ciasteczek w kropeczki:). Wszystkie te działania miały na celu integrowanie dzieci i jednocześnie uwrażliwienie na problemy osób niepełnosprawnych. Dzięki takim dniom uczymy naszych podopiecznych od najmłodszych lat, że każdy człowiek ma prawo żyć, uczyć się, bawić się, kochać, realizować swoje marzenia i cele życiowe, bo „ Każdy z nas jest inny, ale nigdy gorszy” .


Galeria