Radosny czas - wycieczka 15 - 10 - 2020

W środę 07.10.2020 r. w dniu święta Matki Bożej Różańcowej, dzieci z grupy „Owieczek” i „Gwiazdeczek” wraz z Siostrą Sylwią i opiekunami udali się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności na pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej. Celem wyjazdu był udział w uroczystej Mszy Świętej w Grocie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, w czasie której przedszkolacy modliły się o zdrowie dla całej wspólnoty przedszkolnej i o wygaszenie epidemii na całym świecie. Te intencje zanosili słowami różańca świętego, śpiewem i tańcem. Mali podróżnicy mieli możliwość poznania historii niesamowitego miejsca gdzie stoi figura Najświętszej Panienki Niepokalanie Poczętej z rękami złożonymi do modlitwy i wzrokiem skierowanym w kierunku nieba, który ma być dla nas wszystkich kierunkowskazem w tych trudnych czasach…
Po duchowej uczcie dzieci udały się autokarem do Stadniny Koni „Na Zielonej” w Konarach należącej do Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, gdzie czekały już na nie Pani Renia i Kasia z przepysznymi i chrupiącymi kiełbaskami. Po posiłku w pięknej jesiennej scenerii dzieci wzięły udział w warsztatach: "Moje spotkanie z koniem”, podczas których szukały zgubionych przez konia podków, zwiedziły stajnie przy okazji dowiadując się wiele ciekawostek o jego mieszkańcach i odwiedziły pastwisko na której pasło się stado na czele ze swoim strażnikiem. Punktem kulminacyjnym pobytu na terenie stadniny była przejażdżka na Ericie- pięknej klaczy, którą dzieci mogły dosiąść, dokarmić marchewką i wygłaskać. Po takiej przygodzie przedszkolacy z głowami pełnych pozytywnych emocji i pamiątkowymi drewnianymi konikami wrócili do Brzeska, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.


Galeria