Pożegnanie absolwentów 2020 09 - 07 - 2020

25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2019/2020. Ten dzień był szczególnie wyjątkowy dla dzieci z grupy „Serduszek”, które żegnały ukochane przedszkole. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w związku z koronawirusem, w zakończeniu roku uczestniczyły jedynie dzieci żegnające przedszkole i ich rodzice. W tym roku akademię na zakończenie roku przygotowali Rodzice dzieci 7 –letnich oraz pracownicy przedszkola, przygotowali inscenizację teatralną pt. „Czerwony Kapturek”, wcielając się w rolę aktorów. Wysęp, który zakończył się przekazaniem wskazówek na drogę, mianowicie być ostrożnym w kontaktach z nieznajomymi, posłusznym rodzicom, pomocnym dla osób starszych oraz w swoim życiu być dobrym i odważnym na wzór Chrystusa. Występ bardzo spodobał się dzieciom i wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni głośnymi brawami.

S. Sylwia w imieniu Rady Rodziców i nauczycieli wręczyła dzieciom upominki oraz dyplomy, skierowała podziękowania do dzieci i Rodziców za tak wspaniałe lata, życząc dzieciom wielu sukcesów w szkole. Słowa podziękowania od dyrekcji placówki i Rady Rodziców popłynęły także w stronę personelu przedszkola. Zakończenie roku szkolnego oznaczało także zakończenie zdalnego nauczania. Dziękujemy Rodzicom za współpracę i pomoc w realizacji proponowanych treści. Trud domowej edukacji i zaangażowanie odzwierciedlały złożone w przedszkolu teczki z pracami dzieci. Zakończenie roku było dobrą okazją by wyróżnić i nagrodzić tych, którzy odznaczyli się wzorowym zaangażowaniem w naukę w domu. Ku zaskoczeniu niektórych, nagrody i dyplomy zostały wręczone dzieciom, a także Rodzicom.

Po słowach podziękowania, wszyscy zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci mogły ostatni raz wspólnie pobawić się na przedszkolnym placu zabaw, zwracając szczególną uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Na zakończenie, wszyscy udali się na Mszę Świętą, w czasie której dziękowali Panu Bogu za przeżyty okres nauki, modlili się w intencji wszystkich dzieci, rodziców i personelu przedszkola.

Tym sposobem pożegnaliśmy kolejny rok przedszkolny. Życzymy wszystkim bezpiecznych i pogodnych wakacji.