Poznajemy zawód organisty 05 - 03 - 2020

Jak pracuje Organista? W piątek 21.02.2020r. dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola mogły się o tym przekonać, dzięki uprzejmości pana Andrzeja, który prowadzi zajęcia muzyczne we wszystkich grupach, ale pełni również funkcję organisty w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Droga na kościelny chór okazała się bardzo kręta, lecz przedszkolaki pokonały ją bez najmniejszego problemu. Na górze zobaczyliśmy piękne organy, które mają ok. 70 lat i zostały sprowadzone do parafii z Niemiec. Pan Andrzej spokojnie i dokładnie opowiadał o tym , jak używa sprzętu oraz w jaki sposób wydobywa się z niego dźwięk. Przedszkolaki były bardzo dociekliwe i zadawały konkretne pytania np. kto zmienia napisy do pieśni, które widzimy podczas Mszy Św.? Okazuje się, że praca organisty wymaga zręczności, koordynacji ruchowej całego ciała, a także kreatywności. Pan Andrzej wziął udział w Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom i ku zadowoleniu wszystkich dzieci przeczytał bajkę, która zapowiadała wejście w Wielki Post. Wycieczka na kościelny chór był nie lada atrakcją, ponieważ często nie znamy tego, co znajduje się najbliżej nas, a jest bardzo interesujące. Dziękujemy Panu Andrzejowi za zaproszenie, opowiedzenie o swojej pracy, a także wzięcie udziału w akcji promującej czytanie dzieciom.


Galeria