Mali stolarze 09 - 01 - 2020

W dniu 08.01.2020 r. wszystkie przedszkolaki aktywnie wzięły udział w warsztatach stolarskich „Stolarz mały- zrób to sam”.
Grupa maluszków zaraz po śniadaniu wykonywała drewniane kwiaty z doklejanymi ozdobnymi elementami, o których za bardzo nie będziemy pisać, gdyż mają one być niespodzianką, dla naszych styczniowych świętujących Babć i Dziadków:).
Z kolei średniaki i starszaki wykonywały karmniki. Zanim jednak je zrobiły, obejrzały i wysłuchały prezentację multimedialną „Ptaki, które zimują w Polsce,” w czasie której mogły poznać piękne ptaki, które lubią w okresie zimowym przebywać w naszym kraju, a są to: kos, jemiołuszka, wróbel mazurek i wróbel domowy, trznadel, zięba, sikorka bogatka i uboga, sierpówka, kwiczoł, dzięcioł i krogulec. Ponadto dzieci poznały zawód ornitologa i wskazówki dotyczące  dokarmiania ptaków.
Po tej części przystąpiły do wykonywania zaplanowanego zadania - przybijały gwoździe, wkręcały wkręty, kleiły elementy, a także ozdabiały daszek piórkami, poznając jednocześnie tajniki zawodu stolarza- wszystko oczywiście pod bacznym okiem pań, które dbały o komfort pracy i bezpieczeństwo. Efektem końcowym pracy, pełnej zaangażowania były wyjątkowe i oryginalne karmniki dla ptaków, które niebawem zawisną przy domach i ogrodach. Całe spotkanie warsztatowe zakończyło się włączeniem naszego gościa prowadzącego zajęcia do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, który przeczytał dzieciom „Zimowe opowiadanie”. Mamy nadzieję, że dzisiejsza przygoda rozpocznie nowy etap w życiu dzieci, które zaczną bawić się w małych ornitologów, albo małych stolarzy. 


Galeria