III Brzeski Przegląd Grup Kolędniczych 27 - 01 - 2020

W czwartek 23.01.2020 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku odbył się coroczny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który został zorganizowany przez Szkołę Specjalną z Brzeska.
Zaproszenie na to wielkie wydarzenie przyjęło wiele placówek, w tym również i nasze przedszkole. Tym razem reprezentowała nas grupa integracyjna „Owieczek”.
Całe spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia „Dziewczynka z zapałkami" na motywach baśni H.Ch. Andersena, w wykonaniu uczniów- gospodarzy całego spotkania. Tym razem zakończenie tej znanej historii było szczęśliwe i uboga dziewczynka znalazła wspaniałą rodzinę, która zaopiekowała się nią i dała miłość, którą potrzebuje każdy człowiek.
Po przedstawieniu grupy kolędników z poszczególnych placówek wykonywały znane kolędy i pastorałki. Nasi reprezentanci ubrani w stroje krakowskie zaśpiewali kolędę „Jezusa Narodzonego”.
Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak ciekawym wydarzeniu kulturalnym, które daje jednocześnie możliwość integrowania się z lokalną społecznością oraz dostarcza wszystkim niesamowitych emocji i wzruszeń.

Galeria