Wycieczka do Warszawy 10 - 12 - 2019

6 grudnia okazał się szczególnie wyjątkowy dla naszych przedszkolaków, a to za sprawą wizyty w Pałacu Prezydenckim. W październiku ubiegłego roku Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi im. św. s. Faustyny w Brzesku obchodziło 15 – lecie działalności, a także 80 rocznicę narodzin dla nieba św. s. Faustyny. Z tej okazji w przedszkolu pojawił się gość specjalny - Pani Prezydentowa Agata Kornhauser- Duda. Pierwsza Dama była bardzo wzruszona występami naszych przedszkolaków, a na pożegnanie padły słowa „do zobaczenia”, które były jednocześniezaproszeniem do kolejnego spotkania- tym razem już w Warszawskim Pałacu Prezydenckim. Jak się okazało, nie była to obietnica bez pokrycia. Dlatego też, dzięki staraniom s. Sylwii oraz zaangażowanych osób mogliśmy zobaczyć od środka siedzibę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wczesnym rankiem, 6 grudnia 2019r. o godzinie 04:40 autobusem z parkingu przedszkolnego wyruszyła dzielna ekipa, składająca się ze starszaków i średniaków oraz opiekunów. Podróż zaplanowana była na dwa, intensywne i pełne wrażeń dni. Dzieci dzielnie zniosły drogę, umilając ją sobie snem, rozmowami, grami, a także przekąskami. Podczas przejścia do Pałacu Prezydenckiego mogliśmy podziwiać Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz świątecznie przystrojone warszawskie ulice, które w tym czasie jeszcze bardziej niż zazwyczaj tętnią życiem. Po dotarciu do celu, przeszliśmy wymaganą kontrolę i zajęliśmy wyznaczone miejsca, cierpliwie oczekując na pojawienie się gospodarzy wydarzenia –Pierwszą Damę oraz św. Mikołaja. Pani Prezydentowa, jak zawsze uśmiechnięta, przywitała wszystkie dzieci oraz opiekunów, po czym nastąpił ponad godzinny występ Mikołaja, któremu towarzyszyła Śnieżynka. Dzieci mogły poczuć się trochę jak w teatrze, była scena, aktorzy i wspaniałe przedstawienie, ukazujące pracę św. Mikołaja. Po gromkich brawach wieńczących to ciekawe wydarzenie nastąpiło to, na co wszyscy czekali czyli rozdanie prezentów oraz pamiątkowe zdjęcie grupowe. Podczas wspólnego obiadu, mieliśmy możliwość krótkiej rozmowy z Pierwszą Damą, a także wręczenia upominku – książki z rysunkami, które dzieci przygotowały specjalnie na tę okazję. Pani Agata była wyraźnie wzruszona prezentem „od serca”, wspominając jednoczenie swoją wizytę w naszym przedszkolu. Wkrótce nastąpił czas pożegnania i opuszczenia tej wspaniałej rezydencji, co nie oznacza jednak, że to był koniec wrażeń przygotowanych na ten dzień. Dzielne przedszkolaki udały się do Centrum Nauki Kopernik, które wzbudziło zachwyt i zachęcało do „odkrywania świata”. Dzieciom najbardziej spodobała się sala zabaw Bzz, gdzie mogły szaleć do woli. Na koniec dnia wszyscy udaliśmy się do Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek na zasłużony odpoczynek i wytchnienie, po tak emocjonującym dniu. Nazajutrz po śniadaniu, podziękowaniu za gościnę oraz pożegnaniu z siostrami, wyruszyliśmy do centrum Warszawy, aby odwiedzić najważniejsze miejsca. Na tej trasie nie mogło zabraknąć Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odwiedziliśmy dwie wystawy – jedną poświęconą lalkom, a drugą pająkom. Obie wywoływały spore emocje u naszych przedszkolaków. Następnie pojechaliśmy na Plac marsz. Józefa Piłsudskiego, gdzie zmówiliśmy krótką modlitwę przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a także oglądaliśmy Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Niesprzyjająca pogoda uniemożliwiła nam dalszy spacer, dlatego nastał czas powrotu do domu. Przedszkolaki już nie mogły się doczekać, aż opowiedzą rodzicom, o tym wszystkim, co się wydarzyło przez te dwa dni. Droga powrotna była spokojna z przerwami na rozprostowanie nóg oraz przepyszny obiad. A w Brzesku czekali już stęsknieni rodzice, ciekawi, jakie są wrażenia ich pociech po wycieczce. Warszawa pożegnała nas deszczem, ale dla nas był to bardzo dobry wyjazd, który można wspominać w przedszkolnym gronie, chwalić się nim podczas rodzinnych spotkań, a także planować kolejne wyzwania, bo jak się okazuje wszystko jest możliwe.
 

Galeria