Spotkanie z leśnikiem 04 - 12 - 2019

W dniu 02.12.2109 r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Leśnik. 
Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca leśnika, pogłębiły swoją wiedzę na temat leśnych roślin i zwierząt. Mogły przyjrzeć się i zbadać jak wyglądają gałęzie iglaków, ich szyszki oraz prawdziwe poroże jelenia. Celem spotkania było także pogłębienie wiedzy na temat podstawowych zasad ochrony przyrody i uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Jest on gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających. Ze względu na zbliżający się okres zimowy Pani Leśnik przedstawiła również prawidłowy sposób dokarmiania ptaków i zwierząt leśnych. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, Pani Leśnik przeczytała fragment książki „Leśne zwierzęta”. Na koniec wizyty przedszkolaki zadawały gościowi wiele zaskakujących pytań. Wszyscy gorąco podziękowaliśmy gościowi upominkiem od dzieci za tak ciekawe spotkanie. Dzieci natomiast zostały obdarowane odblaskowymi opaskami i magnesami z Nadleśnictwa w Brzesku.

 

Galeria.