Spotkanie Jasełkowe 23 - 12 - 2019

Tradycyjnie w dniach 17.12. do 20.12.2019r. w naszym przedszkolu panowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Dobiegły końca trudy naszych przygotowań do jasełek  połączonych z wigilią wystawianych na cześć mającego się narodzić Dzieciątka Jezus. 17 grudnia występy rozpoczęły dzieci z grupy integracyjnej, następnie występowały najmłodsze przedszkolaki , a zakończyły 19 grudnia starszaki z grupy „serduszek”. Mali aktorzy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem wcielili się w role Maryi, Józefa, aniołków, pastuszków, gwiazdeczek…. Oddając hołd Dzieciąteczku złożyli dary, zaśpiewali i zatańczyli…  Zwieńczeniem występów były Bożonarodzeniowe życzenia błogosławieństwa Bożego dla drogich rodziców, siostry Sylwii oraz czcigodnego gościa prałata Wojciecha i księdza Marcina. Rodzice i zaproszeni goście nie kryjąc wzruszenia  nagrodzili nas gromkimi brawami, siostra Sylwia doceniając zaangażowanie każdego z dzieci obdarowała je świątecznymi upominkami.  Następnie wszyscy wzięliśmy udział we wspólnej wigilii, którą rozpoczął i pobłogosławił w grupie Owieczek i Gwiazdeczek ksiądz Wojciech, a w grupie starszaków ksiądz Marcin. Przy świątecznych stołach nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, wspólnych rozmów i kolędowania. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania do uroczystości. Pragniemy także  złożyć serdeczne podziękowania dla pana Andrzeja, który zadbał o piękną oprawę muzyczną naszych uroczystości.
Z kolei w piątek 20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe dla wszystkich pracowników przedszkola i dzieci. Rozpoczęło się ono wspólną modlitwą i kolędowaniem w kaplicy. Następnie udaliśmy się do sali „Serduszek”, gdzie czekała na naszych przedszkolaków świąteczna niespodzianka. Tym razem to panie, powitały Dzieciątko Boże występując  dla swoich podopiecznych.  Potem przyszedł czas na połamanie się opłatkiem i wspólny świąteczny obiad.
 

Galeria