Czerwony Dzień w ramach Obchodu Dnia Osób Niepełnosprawnych 05 - 12 - 2019

We wtorek, 03.12.2019 r. nasze przedszkolaki podobnie jak rok temu, włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tym razem, by pokazać jedność, ubrały się na czerwono i tuż przed śniadaniem udały się do kaplicy, by tam wspólnie modlić się za dzieci i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami, jak również ich rodziny.
Kolejnym punktem obchodów były zajęcia, podczas których dzieci obejrzały pouczający teledysk dotyczący niepełnosprawności :„Yes i can”(do obejrzenia zachęcamy każdego!!!), a następnie wzięły udział w zabawach, podczas których poznały trudności z jakimi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja. Podczas zajęć nie zabrakło także sposobności do tego, by stymulować wszystkie zmysły przedszkolaków od wzroku, słuchu, węchu, dotyku, układu przedsionkowego i proprioceptywnego. Dopełnieniem wspólnej integracyjnej zabawy były harce w zamku dmuchanym, a potem odpoczynek przy małym co nieco …., o które zadbała siostra Sylwia. Uwieńczeniem niezapomnianego dnia były własnoręcznie wykonane plakaty, przypominające o jedności i otwartości wobec osób niepełnosprawnych.

 
Galeria