Wyjazd na warsztaty ceramiczno-bożonarodzeniowe 26 - 11 - 2019

Święta tuż tuż…dlatego też, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych. W dniu 25.11.2019r. grupy - Owieczki oraz Serduszka wyruszyły autobusem do Łysej Góry. W tej malowniczej miejscowości, położonej niedaleko Brzeska mieści się Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej. Nasza placówka miała już przyjemność gościć pracowników zakładu wraz z Panią Dyrektor Agatą Sady – prywatnie mamą Marysi z grupy starszaków. Tym razem to nasze przedszkolaki postanowiły odwiedzić to ciekawe miejsce. Dzieci miały okazję poznać pracowników placówki, zobaczyć ich miejsce pracy, sklepik, szwalnię. Dowiedziały się jak powstają różnorakie figurki gliniane, jaki jest proces ich formowania, wypalania, a na końcu malowania. Po takim wstępie przedszkolaki zostały podzielone na grupy, z których każda miała określone zadanie do wykonania. Oczywiście pracownicy zakładu służyli pomocą i chętnie towarzyszyli naszym podopiecznym podczas pracy. Po skończonej pracy i posileniu się drugim śniadaniem, wyruszyliśmy w drogę powrotną, odwiedzając jeszcze interesujące drewniane domki – makiety, które zdobią krajobraz Łysej Góry.
Efekty naszych warsztatów będą widoczne już niedługo, trzeba cierpliwie poczekać. Aby jednak odsłonić rąbka tajemnicy, dzieci już otrzymały własnoręcznie ozdabiane przez siebie dzwoneczki, które z pewnością ozdobią niejedną choinkę w tym roku. Dziękujemy Pani Dyrektor oraz Pracownikom zakładu za tak miłe przyjęcie i zaprezentowanie swojego warsztatu pracy.

Galeria