Wycieczka do lasu 03 - 10 - 2019

Wraz z nadejściem nowej pory roku, dzieci z grupy „Owieczek” 20 września wybrały się do pobliskiego lasku, w poszukiwaniu pierwszych oznak zbliżającej się Jesieni. Była to dobra okazja, do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.
Już sam spacer dostarczył dzieciom wiele nowych doświadczeń, w czasie którego przedszkolaki mogły obserwować zmiany na niebie i na ziemi. Po dotarciu do celu mali przyrodnicy poznawali wnętrze lasu wszystkimi zmysłami -patrząc, słuchając i dotykając. Rozpoznawali drzewa liściaste i iglaste, krzewy, mchy i runo leśne. Zbierali grzyby, szyszki, żołdzie i liście. Nasłuchiwali leśne dźwięki i wdychali czyste powietrze.
Po tak miłym przedpołudniu dzieci z zebranymi darami jesieni udały się do przedszkola na pyszny obiad.

Galeria