Spotkanie ze strażakami 22 - 10 - 2019

W czwartek 17.10.2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków. Spotkanie to podzielone było na dwa etapy. Tuż po śniadaniu na sali starszaków pan Piotr Malaga- tata Konradka i Karolka opowiedział przedszkolakom o swoim zawodzie. Zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z jego pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Zaprezentował także swój strój i wszystkie jego niezbędne elementy, które mają za zadanie ochronić go w trakcie akcji: kominiarka, hełm, butla z tlenem i czujniki ruchu. Na koniec spotkania włączył się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom przybliżając przedszkolakom historię „Wojtka, który został strażakiem”, ponadto wręczył dzieciom pamiątkowe odblaski.
W chwilę później całe przedszkole wzięło udział w próbnej ewakuacji, nadzorowanej przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Z relacji nadzorujących wszyscy zachowywali się właściwie i cała akcja została przeprowadzona na medal. Po tym wydarzeniu dzieci miały jeszcze możliwość podziwiać wyposażenie wozu strażackiego, nie obyło się także bez pytań do naszych gości i wspólnych pamiątkowych zdjęć.
Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Duża część z nich, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

Galeria