Spotkanie z panią pielęgniarką 10 - 06 - 2019

W dniu 10.06.2019 gościem, który przyjął zaproszenie i dołączył do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” była pielęgniarka - mama Amelki Stąsiek z grupy „Aniołków”. Opowiedziała nam na czym polega praca pielęgniarki. Pokazała przyrząd do mierzenia ciśnienia i stetoskop jakim się posługuje na co dzień. Mogliśmy z bliska obejrzeć strzykawki jednorazowe oraz podręczną apteczkę. Zwracała nam również uwagę na nasze bezpieczeństwo szczególnie teraz gdy wakacje przed nami. Ostrzegała przed kleszczami i żmijami. Uczuliła nas, by pamiętać o nakryciu głowy w upalne dni, kremie z filtrem oraz o bezpieczeństwie nad wodą i jak należy dbać o zdrowie. Przeczytała opowiadanie z serii „Pierwsza pomoc” o „Numerze alarmowym oraz „Porażenie słoneczne”. Dzieci z uwagą słuchały opowiadań oraz zadawały wiele pytań dotyczących zawodu pielęgniarki. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały za poświęcony czas i cenne wskazówki. wręczyły dyplom i zaprosiły panią Małgorzatę Stąsiek do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Galeria