Warsztaty z dogoterapii... 24 - 05 - 2019

Dnia 23.05.2019r.przedszkolaków odwiedzili specjalni goście cztery wspaniałe wytresowane psy wraz ze swoimi opiekunkami.W spotkaniu uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Podczas zajęć terapeutycznych przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności różnych ras psów,które cierpliwie wysłuchiwały wydawanych im poleceń,a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywały.Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały:strach,agresja,chęć zabawy.Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich,którzy w spotkaniu z psami mogli uczestniczyć.W trakcie zajęć dzieci uczyły się budować prawidłowe relacje z psem, poznawały zasady bezpiecznego postępowania z czworonogami.Wspólne,edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznymi czworonogami był dużym wydarzeniem. Niektóre przedszkolaki okazały się prawdziwymi zuchami, pokonując lęk przed psem– głaskając i bawiąc się z czworonożnym przyjacielem.Zajęcia sprzyjały spontanicznym reakcjom emocjonalnym przedszkolaków.