Spotkanie w blibiotece 30 - 05 - 2019

Na przełomie maja i czerwca,  przedszkolaki z grupy maluszków i starszaków, odwiedziły Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Brzesku. Zostały zaproszone na lekcję multimedialną, w trakcie której  miały okazję poznać historie związane z powstaniem rozmaitych wynalazków. Dowiedziały się co to jest płyta winylowa, kaseta magnetofonowa, płyta CD, i te nośniki już bardziej współczesne czyli pendrive, telefon komórkowy oraz tablet.  To właśnie tablet posłużył do wykorzystania nowoczesnych aplikacji, dzięki którym pokolorowany obrazek „ożywał”, a kostki z obrazkami do tworzenia historyjek, same się przerzucały. Przedszkolacy byli bardzo zaciekawieni takimi rozwiązaniami i już zapowiadali, że przekażą zdobytą wiedzę rodzicom, aby wykorzystać ją podczas wspólnej zabawy. Czekamy na kolejną lekcję biblioteczną – stamtąd zawsze wychodzimy z głową pełną pomysłów i inspiracji do podejmowania kreatywnych działań.

Galeria