Pierwsza pomoc z misiem 21 - 05 - 2019

W poniedziałek, 20 maja w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia odbyły się w bardzo przyjaznej atmosferze. Podczas zabawy dzieci poznawały numer alarmowy 112. Dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu lub przedszkolu. Nauczyły się opatrywać lekkie urazy oraz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję, trenując na misiu prawidłowe ułożenie oraz ćwicząc masaż serca.
Na zakończenie zajęć wszystkie dzielne przedszkolaki otrzymały dyplom Małego Ratownika.
Warsztaty z Misiem były doskonałą formą  połączenia nauki  z zabawą, poprzez którą, przedszkolaki od malucha do starszaka, zdobyły cenną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.
 

Galeria