Całe przedszkole świętuje dzień mamy i taty 23 - 05 - 2019

Pomimo deszczowej aury, środa 22. maja był wyjątkowo radosnym i uroczystym dniem w naszym przedszkolnym kalendarzu. Choć było dość zimno i dżdżysto, w pogodnych nastrojach świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty.
Dzieci już od samego rana były podekscytowane i bardzo przejęte swoimi popołudniowymi występami. Po smacznym obiedzie, wesoła gromadka przedszkolaków wraz z nauczycielkami, udała się na salę teatralną, którą po kilku chwilach, wypełnili po brzegi również rodzice i inni zaproszeni goście.

W tym roku, Dzień Mamy i Taty obchodzony był wspólnie przez wszystkie przedszkolne grupy. Występy rozpoczęły się krótkim powitaniem przez dzieci z grupy Promyczków, a następie wspaniałe umiejętności aktorskie zaprezentowała grupa Serduszek
w przedstawieniu pt.
Czerwony Kapturek. W dalszej kolejności swoje popisy dały Owieczki, które na ten moment zamieniły się w łąkę pełną cudnych kwiatów. Dzieci świetnie radziły sobie na scenie, recytowały wierszyki i tańczyły. Widać, że chwilowa trema zadziałała na nich jedynie mobilizująco. Kto wie? Może już za kilkanaście lat będziemy ich podziwiać na deskach któregoś ze znanych teatrów. Zwieńczeniem przedstawienia był występ Promyczków którzy, jak na starszaków przystało, dumnie i z zaangażowaniem podeszli do swojego zadania. Wiele mam nie potrafiło ukryć wzruszenia, gdy dzieci zaśpiewały piosenkę Alleluja - dla rodziców. Po części artystycznej nastąpiło rozdanie prezentów, słodki poczęstunek, a także zabawy organizowane przez panią animatorkę. Szaleństwom na parkiecie nie było końca, a radosny gwar i roześmiane buzie świadczyły o tym, że zorganizowane zabawy trafiły w gusta zarówno dzieci jak i dorosłych. Niewątpliwie, ten dzień, który dostarczył wiele wzruszeń i radości, zostanie na długo w pamięci małych artystów i ich rodziców.GALERIA