Wielkanocne warsztaty z lepienia gliny 01 - 04 - 2019

W dniach12.03 i 26.03.2019 r. w naszym przedszkolu po raz kolejny odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Tym razem poprowadzili go Pracownicy Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łysej Górze wraz z Panią Dyrektor Agatą Sady- mamą Marysi S.

Tematyka warsztatów związana była ze zbliżającymi się wielkimi krokami Wielkanocą. Zanim dzieci wzięły się do pracy obejrzały krótką prezentację, która wprowadziła ich w tematykę spotkania- a tyczyła się zwyczajów wielkanocnych i Wielkiego Tygodnia, a szczególnie  Triduum Paschalnego. Następnie ubrane w fartuszki ochronne udali się na hol, gdzie rozpoczęli wielką przygodę z gliną. Z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Ozdabiały różnymi „stempelkami”, wykrawały ciekawe formy. Efektem twórczej pracy były piękne baranki na łące, które po wypaleniu w specjalnie przeznaczonym do tego piecu zostały przez naszych małych artystów wymalowane. 
Zajęcia pełne twórczej aktywności dały naszym przedszkolakom dużo radości i satysfakcji, a przy okazji pozytywnie wpłynęły na usprawnianie małych dłoni.