Niebieski Dzień w naszym Przedszkolu 08 - 04 - 2019

We wtorek 02.04.2019 r. w naszym przedszkolu miały miejsce dwa ważne wydarzenia: urodzinki dzieci urodzonych w kwietniu oraz Obchody Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Celem tego ogólnoświatowego wydarzenia było zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi.
W tym roku po raz pierwszy nasza placówka przyłącza się do tych wydarzeń, w ramach których dzieci ubrane w niebieskie stroje obejrzały bajki na temat autyzmu i tolerancji, utworzyły symboliczne niebieskie serce z odbitych rąk na znak jedności i poparcia dla wszystkich dotkniętych autyzmem oraz wzięły udział w zabawach integracyjnych połączonych z comiesięcznymi urodzinkami. Wiosennymi jubilatami byli: Dawid, Wiktor i Liliana T. w grupie najmłodszej, w grupie średniaków Aleksandra Z, Marysia, Karol, Mateusz, a w najstarszej Aleksandra M. i Monika. Tradycyjnie czas urodzinkowy to czas zabawy, uśmiechu, zdmuchiwania świeczek i wręczania prezentów. I tym razem nie obyło się bez tych elementów. Na salach słychać było radość podczas różnorodnych zabaw naśladowczych, z chustą animacyjną, ruchowych i przy muzyce. Słychać też było słynne „Sto lat..” i życzenia , które płynęły prosto do świętujących.

Galeria