Misterium Paschalne 17 - 04 - 2019

W wielką środę 17.04.2019r. grupa starszaków zaprezentowała „Misterium Paschalne” szerokiej publiczności, a mianowicie: księdzu Marcinowi, dzieciom z innych grup, rodzicom, babciom oraz siostrom i pracownikom placówki. Niezwykła i z autentycznym przejęciem gra aktorska, z dopasowaną muzyką, o którą zadbał pan Andrzej, potrafiła rozrzewnić niejedno serce. Na twarzach widzów malowało się zaskoczenie i wzruszenie. W przygotowanej inscenizacji, aktorzy odtworzyli wydarzenia Ostatniej Wieczerzy, zdradę Judasza, osąd Piłata, Drogę Krzyżową oraz radość Zmartwychwstania Pańskiego, którą zapowiedziały Anioły swoim pięknym tańcem. Na koniec przedszkolaki nie zapomniały o życzeniach dla zebranych i poprosiły zaprzyjaźnionego księdza o błogosławieństwo „wielkanocnych koszyczków”.„Misterium Paschalne” w wykonaniu dzieci z grupy „Promyczków” spotkało się z wielkim aplauzem ze strony widzów i stało się zapowiedzią ważnych nadchodzących wydarzeń- Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania.

Z kolei w Wielką Sobotę bezpośrednio po poświęceniu pokarmów o godz. 10.00, przedszkolaki zebrały się przy Grobie Bożym, by modlić się i adorować Pana Jezusa. Dzieci pod kierunkiem s. Sylwii i pana Andrzeja zaśpiewały piękne pieśni przy akompaniamencie gitary, przepraszały za swoje grzechy, prosiły o łaski i jednocześnie dziękowały Jezusowi za Jego wielkie poświecenie - otwarcie drogi do Nieba.

W przedświątecznym okresie delegacja dzieci udała się także  do księży: ks   Proboszcza Wojciecha Wernera oraz ks. Prałata Józefa Mularza  z wielkanocnymi życzeniami i symbolicznym upominkiem.

Galeria