Kwietniowa wycieczka 17 - 04 - 2019

W czwartek 11.04.2019 r. przedszkolaki wraz z całym personelem placówki udały się na całodzienną wycieczkę autokarową do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Jana Pawła II, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć muzeum, kaplice i oratoria poświęcone życiu i twórczości osobie naszego wspaniałego rodaka. Punktem kulminacyjnym pobytu, w tym miejscu było ucałowane relikwii św. Jana Pawła II w Kaplicy Kapłańskiej oraz uczestnictwo w Uroczystej Mszy podczas, której celebrans modlił się w intencji przedszkolaków i ich opiekunów. Następnie dzieci udały się do Łagiewnik, gdzie w Kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny ucałowały relikwie świętej, odmówiły modlitwę i wspólnie odśpiewały hymn naszego przedszkola. Po uczcie duchowej uczestnicy wycieczki udali się na obiad do pobliskiej restauracji. Po posiłku i zregenerowaniu sił, dzieci podzielone na grupy udały się na Wawel, gdzie zwiedziły Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, w których żyli nasi, słynni na całym świcie królowe. W czasie pobytu na Wawelu mali turyści zwiedzili również Katedrę, Krypty Pod Srebrnymi Dzwonami (gdzie znajduje się grób prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony oraz Józefa Piłsudskiego), spacerowali po dziedzicu i spotkali się ze znanym, mieszkańcem Krakowa- Smokiem Wawelskim, który zionął ogniem.
 
Mimo, iż tego dnia słonce nie świeciło- wycieczka była bardzo udana, a to za sprawą naszych dzielnych przedszkolaków, którzy wiedzą- że w dobrym towarzystwie, nawet w pochmurny dzień można się dobrze bawić, wystarczy dobry humor, uśmiech i pozytywne nastawienie.
 

Galeria