Konkurs poetyczno – plastyczny pt.” Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa” 11 - 04 - 2019

W marcu nasze przedszkole zorganizowało konkurs poetyczno – plastyczny pt.” Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa”. Był on podzielony na dwa etapy: wewnętrzny – w którym wzięły udział dzieci z grup „Promyczków”  i „Serduszek” oraz zewnętrzny – dla dzieci z brzeskich przedszkoli, a także oddziałów zerówkowych przy szkołach podstawowych. W etapie wewnętrznym zwycięzcami konkursu zostały: z gr. III Julia Z., a z gr. II Karolina R. Dziewczynki jednocześnie zakwalifikowały się do etapu zewnętrznego. W drugim etapie wzięło udział 18 uczestników, w tym 6. dzieci w wieku 5 lat i 12. w wieku 6 lat. Prace nawiązywały do tematyki praw dziecka, wymogiem konkursowym było użycie min. dwóch technik plastycznych, a dzieci starsze dodatkowo miały ułożyć wierszyk odnoszący się do swojej pracy. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, prace były na bardzo wysokim poziomie, cechowały je kreatywność i pomysłowość. Po konsultacjach ustalono ostateczny wynik:
6 – latki:
I miejsce – Hubert B.,  Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Brzesku
I miejsce – Hanna L. Publiczne Przedszkole nr 4 w Brzesku
II miejsce – Zofia K. Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Brzesku
II miejsce – Milena D., Szkoła Podstawowa Publiczna w Jasieniu
III – miejsce – Zuzanna S. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzesku
 
5 – latki:
I miejsce – Daria S. Przedszkole nr 10 Publiczne im. Jana Pawła II z Oddziałem Integracyjnym
I miejsce – Milena Ł. Ochronka Sióstr Służebniczek-Przedszkole Niepubliczne w Szczurowej
II miejsce – Filip M. Przedszkole nr 9 Publiczne im. M. Kownackiej
III miejsce – Karolina R. Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi
im. Św. S. Faustyny
 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i zapraszamy do galerii zdjęć.