Konkurs "Ozdoba wielkanocna" 02 - 04 - 2019

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim w naszym kraju. Wiąże się ona z licznymi obrzędami i zwyczajami zachowanymi do dnia dzisiejszego o których rozmawiamy z naszymi przedszkolakami. Przekazujemy im polskie tradycje ludowe, zwłaszcza te związane z malowaniem pisanek oraz wykonaniem ozdób wielkanocnych. W ramach tego zapoznawania z naszą piękna kulturą, w grupie „Owieczek” zorganizowany został rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem: „OZDOBA WIELKANOCNA" . Celem  konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wspieranie ich twórczości. Na konkurs ten, chętne dzieci wraz z członkami rodziny wykonały przepiękne ozdoby wielkanocne: pisanki, stroiki, wieńce i kompozycje wielkanocne. Wszystkie zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w naszym przedszkolnym holu. Najważniejszym jednak momentem było rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom konkursu: Wiktorkowi M., Liliance Z., i Antosiowi G. Organizatorzy nie zapomnieli również o zaangażowaniu pozostałych uczestników- Hani W., Zosi J., Marcelince R., Marysi Sz., Dominice S., Marysi P., Dawidkowi G., Michałkowi Ch., Adriankowi Z., wręczając im pamiątkowe dyplomy i upominki. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom za aktywny udział w konkursie.

Galeria