„Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla przedszkolaków na wesoło” 03 - 04 - 2019

W poniedziałek 01.04.2019 r. grupa starszaków udała się do Szkoły Podstawowej nr 3 na IX Turniej - „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla przedszkolaków na wesoło”. Po raz kolejny celem turnieju było utrwalenie wiedzy dotyczącej znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego, zastosowania jej w praktyce oraz rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania i współpracy w grupie.
Na sali gimnastycznej szkoły organizującej całe przedsięwzięcie zebrało się kilka brzeskich przedszkoli, po to by w miłej atmosferze wykazać się swoimi umiejętnościami, wiedzą oraz zaprezentować swoje własnoręcznie wykonane odblaski. Zebranych powitali organizatorzy turnieju wraz z dyrektorem szkoły p. Dorotą Wójcik oraz przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.
Zanim uczestnicy przystąpili do części konkurencyjnej, uczniowie klasy III B przedstawili zebranym przedszkolakom krótki program artystyczny na temat bezpieczeństwa. Tuż po nim reprezentanci z poszczególnych placówek przystąpili do wykonywania zadań w formie quizów, układania puzzli i zagadek. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z zadaniami udawadniając zebranym jak szeroką wiedzę posiadają na temat bezpiecznego ruchu drogowego. Werdyktem Jury wspólnie z przybyłym na to spotkanie panem Komendantem Bogusławem Chmielarzem zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy, którzy wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem.
Zwieńczeniem turniejowych zmagań było rozdanie podziękowań dyplomów, nagród i słodkości oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.