Wizyta w sklepie dzieci z grupy ,,Promyczki" 29 - 03 - 2019

W piątkowe przedpołudnie 29.03.2019 r. dzieci z najstarszej grupy wybrały się do sklepu spożywczego. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą ekspedientki, wyposażeniem sklepu oraz dokonanie zakupów związanych z tematyką zajęć. W sklepie przedszkolaków przyjęła pani kierowniczka, która przybliżyła im  specyfikę pracy w sklepie oraz wyjaśniła terminy takie jak klient, ekspedientka, lada sklepowa, kasa. Zwróciła uwagę na sposób robienia zakupów, a także narzędzia służące do porównywania masy przedmiotów. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki, a następnie dokonały zakupów na dziale nabiału: kupując jogurty, maślankę, masło, sery, które po powrocie spożyły ze smakiem.