Spotkanie z panią farmaceutką 27 - 03 - 2019

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej- 22 marca 2019 roku, przedszkolaki z grupy najmłodszej wybrały się do pobliskiej apteki, gdzie powitała ich pani Joanna – mama Idziego i Ignacego. Dzięki temu spotkaniu dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Pani Joanna opowiedziała o pracy, którą wykonuje na co dzień a mianowicie o zawodzie farmaceuty, która polega sprzedawaniu leków, doradzaniu w niektórych przypadkach, oraz na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie. Przypomniała również wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. W czasie zwiedzania apteki dzieci oglądały różne maści, krople, syropy, tabletki, które pomagają w walce z chorobami oraz kolorowe plastry przyśpieszające gojenie ran. Dziękujemy za ciekawe spotkanie, poświęconą nam uwagę oraz pyszne witaminowe lizaki.

Galeria