Warsztaty teatralno – biblijne pt. MARYJA, KRÓLOWA NIEPODLEGŁEJ POLSKI 10 - 02 - 2019

      Miesiąc luty rozpoczął się dla przedszkolaków bardzo intensywnie. W poniedziałek 04.02.2019r. w naszej placówce odbyły się warsztaty teatralno – biblijne pt. MARYJA, KRÓLOWA NIEPODLEGŁEJ POLSKI, które poprowadził Jaś Pociecha. Już po śniadaniu zajęcia warsztatowe pod bacznym okiem animatora rozpoczęła grupa Owieczek, następnie swoje talenty aktorskie rozwijała grupa Serduszek, a Promyczki zakończyły etap warsztatów. Jaś Pociecha przekazał dzieciom wiadomości na temat obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, Jej stroju oraz symboli na nim zawartych. Przedszkolaki z uwagą słuchały wszystkich informacji, odpowiadały na pytania, a także kontemplowały obraz Matki Bożej. W czasie spotkania dzieci uczestniczyły m.in. w malowaniu portretu Maryi, wspólnym ozdabianiu Jej wizerunku. Nie zabrakło również osobistej modlitwy oraz zawierzenia rodzin słowami Apelu Jasnogórskiego. Warsztaty zwieńczone były spotkaniem z Maryją, w którym aktywnie uczestniczyli rodzice. Zaangażowanie dzieci, piękna muzyka w tle, doza nowych wiadomości i doświadczenie bliskości Maryi na pewno pozostaną na długo w pamięci oraz sercu wszystkich uczestników.
 

GALERIA