Konkurs Kolęd i Pastorałek o Muszlę Św. Jakuba 2019 03 - 02 - 2019

W dniach 26-27 stycznia 2019 roku odbył się w RCKB w Brzesku XIV Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs ten odbywa się pod patronatem Parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba. W tym roku dzieci z naszego przedszkola nie walczyły o miejsca, gdyż rok temu przypadła im nagroda i wielkie wyróżnienie w postaci Grand PRIX XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018”. W związku z tym, nasi mali artyści: Michał K., Dawid M., Kacper K., Jerzy P., Aleksandra Z., Zofia K., Karolina S., Natasza Z., Julia Z., Ania P. oraz absolwenci naszej placówki: Dawid K., Karol H., Julia R., Joanna Górska., Hanna M., Oliwia P., Aleksandra T. pod kierunkiem s. Sylwii i pana Andrzeja wykonali w niedzielę mini recital otwierający koncert tegorocznych laureatów.
Dzieci w pięknych białych strojach wykonały następujące utwory: „Mój mały Baranku złożony na sianku”, „Gwiazdy tańczyły”, „Nie miały aniołki choinki na święta” , „Lulajże, Jezuniu” , „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Zebrani w sali widzowie nagrodzili ich gromkimi brawami, a organizatorzy wręczyli słodkości. Oprócz tego siostra Sylwia wręczyła każdemu uczestnikowi upominek, dziękując tym samym małym artystom za wielkie zaangażowanie i poświecenie w czasie przygotowywania się do galowego występu.


Galeria