Spotkanie ze Św. Mikołajem 07 - 12 - 2018

W środę 05.12.2018 r. nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy Gość, na którego cały rok czekają wszystkie dzieci.
O tym, że Święty Mikołaj przybędzie do nas wiedzieli już wszyscy po balu Wszystkich Świętych, w czasie którego bł. Edmund Bojanowski przeczytał list od Niego. Wiadomość ta wzbudziła wiele entuzjazmu wśród przedszkolaków, którzy zaczęli przygotowywać się na to spotkanie- dzieci ćwiczyły wierszyki i piosenki, sprzątały swoje szafki i półeczki, a przede wszystkim starały się nie zapominać o właściwym zachowaniu i pomaganiu innym. W dniu odwiedzin wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków, a kiedy już w godzinach przedpołudniowych w salach pojawił się wyczekiwany Gość na ich twarzach rysowała się spełniona radość i szczęście.
Święty Mikołaj najpierw spotkał się ze starszakami, potem ze średniakami, a następnie udał się do najmłodszych przedszkolaków. Na spotkaniach nie obyło się bez wierszy i piosenek dla Mikołaja, pytań do Niego, obietnic czynienia dobra i oczywiście ten moment na który z tęsknotą czekał każdy przedszkolak- wręczanie prezentów.
Nasz Gość jak co roku przyłączył się także do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom i przeczytał opowiadanie „ Jezus i skąpcy”- przypominając jak ważne jest w życiu dzielenie się z innymi.
Na koniec spotkań z przedszkolakami Święty Mikołaj zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia, po czym udał się w daleką podróż do innych dzieci, które też czekają na Niego. Dziękujemy Święty Mikołaju, że odwiedziłeś nasze przedszkole, obiecujemy, że będziemy się starać czynić dobro na każdym kroku nie tylko w tym niesamowitym okresie Adwentu, ale przez cały rok.
 

 

 

Galeria