Dzień Osób Niepełnosprawnych w naszym przedszkolu 05 - 12 - 2018

W poniedziałek 03.12.2018 r. obchodziliśmy w naszej placówce Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu przedszkolaki przyszły w kolorowych ubraniach: maluszki w strojach pomarańczowych, średniaki w żółtych, a starszaki w zielonych - wszystko po to, by pokazać, że zależy im na jedności i przynależności do grupy, w której też prawa i obowiązki mają dzieci niepełnosprawne.

Obchody tego dnia rozpoczęły się podczas porannej modlitwy w kaplicy, gdzie dzieci polecały opiece Matki Bożej wszystkich niepełnosprawnych i ich rodziny, prosząc o wsparcie dla nich w najtrudniejszych w chwilach.

Następnie wychowawczynie z grup zorganizowały dla swoich podopiecznych, ciekawe zajęcia chcąc przybliżyć dzieciom realia, w których żyć muszą osoby wymagające wsparcia. Przedszkolaki mogły przekonać się, jak trudno jest funkcjonować i porozumiewać się bez słów, kiedy się nie słyszy, nie widzi lub ma się chore dłonie czy też nogi. W czasie zajęć dzieci rozmawiały o potrzebach ludzi niepełnosprawnych, ucząc się przez to akceptacji, zrozumienia i życzliwości dla drugiego człowieka. Podczas obchodów tego ważnego dnia, dzieci integrowały się ze sobą w czasie zabawy na zamku dmuchanym i piły soki w kolorze strojów w jakich przyszły do przedszkola.

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, nauczycielki przeczytały przedszkolakom bajkę „O dzięciołku Kornelku, który nigdy nie nauczył się latać”.

Niepełnosprawność jest tematem, który należy jak najwcześniej poruszać z dziećmi, bo od wczesnych lat powinny wiedzieć że „Ludzie być może bywają niepełnosprawni, ale nadal mają sprawne serca...”
 

Galeria