Cicha Noc....Święta Noc 27 - 12 - 2018

 Od 17.12. 2018 r. do 20.12. 2018 r. panowała w naszym przedszkolu radosna i ożywiona atmosfera, a to za sprawą zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku dzieci skrupulatnie przygotowywały się pod bacznym okiem sióstr i pań do corocznego wielkiego wydarzenia w naszej placówce - mianowicie do Jasełek połączonych z Wigilią dla rodziców.
Występy rozpoczęły przedszkolaki z grupy integracyjnej 18 grudnia, dzień później wystąpiły dzieci z grupy najmłodszej, a zakończyły 20 grudnia przedszkolaki z grupy najstarszej.
Jasełka w wykonaniu tak znakomitych aktorów spotkały się z wielkim przyjęciem rodziców, którzy nie szczędzili gromkich braw, a na ich twarzach malowała się duma i wzruszenie na widok swoich pociech. Na scenie nie zabrakło Aniołków, Gwiazdek, owieczek, pasterzy i królów, którzy śpieszyli złożyć pokłon narodzonemu Jezusowi, nad którym bacznie czuwała Maria i Józef. Dzieci pięknie recytowały swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki. Z wielkim wyczuciem i zaangażowaniem tańczyły niełatwe układy taneczne.
Po występach dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w tradycyjnej Wigilii, którą rozpoczął i pobłogosławił ksiądz Karol w grupie „Serduszek”, ksiądz Józef w grupie „Owieczek” a w grupie „Promyczków” ksiądz Proboszcz Wojciech Werner. Na jasełkowym spotkaniu nie zabrakło łamania się opłatkiem, życzeń, wspólnego kolędowania i oczywiście pięknych prezentów, o które zadbała nasza siostra Sylwia.
W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować panu Andrzejowi i wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, by te ważne dni przebiegły w miłej atmosferze przy pięknie zastawionym stole.
 
Z kolei w piątek 20.12.2018 r. odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe dla wszystkich przedszkolaków i personelu placówki. Tradycyjnie jak co roku rozpoczęło się ono wspólna modlitwą w kaplicy, po czym wszyscy udali się do sali „Owieczek”, by tam w rodzinnej atmosferze połamać się opłatkiem i spożyć tradycyjny obiad wigilijny – barszczyk z uszkami i rybę. Nie obyło się również bez wspólnego kolędowania przy choince. W tym też roku pracownicy przedszkola zrobili miłą niespodziankę swoim podopiecznym- wystawili po raz pierwszy dla nich Jasełka.
 
Wydarzenia jakie miały miejsce w naszym przedszkolu tydzień przed Wigilią wprowadziły wszystkich w nastrój oczekiwania na wydarzenie, które co roku rodzi w naszych sercach miłość i radość - która powinna nam towarzyszyć każdego dnia.
Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia...


Zapraszany do galerii