Przedszkolak dla Niepodległej - forum edukacyjne w Tarnowie 14 - 11 - 2018

      W środę 14.11.2018 r. dzieci z grupy „Promyczków” wspólnie z Olą z grupy „Serduszek” udali się do Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - ODN Tarnów, na forum edukacyjne „Przedszkolak dla Niepodległej” dla uczczenia rocznicy 100- lecia odzyskania wolności przez Polskę.
      Celem tego wydarzenia było przybliżenie najmłodszym historii Polski w sposób przyjemny i zrozumiały, rozwijanie ekspresji twórczej najmłodszych, promowanie twórczych przedszkoli, a przede wszystkim zabawa w przyjemnej atmosferze.
      Ze względu na duże zainteresowanie ze strony placówek, przedszkola zostały podzielone na grupy, w których prezentowali swoje repertuary. Nasi mali artyści w oryginalnych strojach pod kierunkiem s. Sylwii i pana Andrzeja wykonali pieśni: ,,My pierwsza brygada”, „Nasz dom, nasz kraj”, „Przybyli ułani pod okienko” oraz „Taniec biało-czerwonej flagi”. Występ został przyjęty gromkimi brawami. Po występnie dzieci obejrzały kilka programów artystycznych o tematyce niepodległościowej w wykonaniu rówieśników z innych przedszkoli. Następnie udały się na krótki spacer ulicami Tarnowa, by w końcu dotrzeć do pizzerii „Maranto” na zasłużony pyszny posiłek. Po tak bogatym w wrażenia artystyczne i smakowe dniu, mali podróżnicy wrócili bezpiecznie do przedszkola.