,,Niebiański bal" 22 - 11 - 2018


Ach cóż to był za dzień…
       W czwartek 22.11.2018 r. na sali teatralno- widowiskowej odbył się ,,Niebiański bal”, w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Tegoroczna zabawa różniła się od pozostałych, ponieważ dzieci przebierały się nie tylko za anioły, ale i za świętych oraz błogosławionych. W czasie balu, nie zabrakło tańców i zabaw, które prowadziła s. Sylwia. Z twarzy dzieci nie znikały uśmiechy, kiedy tańczyły w rytm niebiańskiego rock and rola oraz piosenek: ,, Taki mały, taki duży”, ,,Aniele, aniele niebiański posłańcu”, ,,To dla Ciebie dobry Boże” i wielu innych. Dużo emocji dostarczyły dzieciom sportowe konkurencje, wśród nich: jazda na deskorolce, toczenie złotego hula-hop, wyścig piłeczek pingpongowych.
       W przewie między zabawami zjawiła się wspaniała postać z nieba, przyjaciel wszystkich dzieci, bł. Edmund Bojanowski. Przybył on z dobrym słowem oraz listem od św. Mikołaja, w którym to grudniowy ulubieniec wszystkich dzieci pochwalił nasze grzeczne przedszkolaki, a tych którym zdarzyło się czasem psocić prosił o poprawę. Na pamiątkę spotkania ze świętującymi bł. Edmund zostawił dla każdego słodki upominek oraz obrazek z modlitwą.
       Na zakończenie balu, uczestnicy wzięli udział w zabawie wyciszającej ,,Niebiańska chusta”, rozrzucając po całej sali białe konfetti. Następnie wszyscy udali się do przedszkola na pyszny obiad.